Opis oferty wykonania strony www
Strona powstała z myślą pomagania przy budowie stron www. Z czasem zdecydowałem się na to, bym w całości wykonał dla kogoś chętnego stronę internetową.
SPIS WYKONANYCH STRON
- Lokata bankowa na 12 i 3 miesiące, którą wybrać
- Test ogniw chemicznych typu R6 (typ AA)
- Bądźcie świętymi
- Blog Rafał Łepika - Mój Blog
- Cztery księgi mądrościowe
- Gimnastyka mózgu ® (Weronika Sherborne) - 3 Ćwiczenia
- Kot Lusia - Kot Rafała Łepika
- Zabezpieczenie Dysków przed późniejszym kasowaniem plików
- Download ciekawych plików
- Skrypty Edwarda - Rafał Łepik
- Rodzinna galeria Rafała Łepika
- Hierarchia wartości w życiu
- Parę słów o mnie
- Wykonam stronę internetową
- I have the page - Parę słów o stronach internetowych
- Jan Paweł II - Papież rodziny i pokoju
- Skróty łacińskie
- Maksymy łacińskie
- Dioda elektroluminescencyjna LED
- Spis linków Rafała Łepika
- Ziemia hrubieszowska
- Zdjęcie satelitarne Hrubieszowa
- Dieta starej wsi, czyli, jak żyć 80 lat
- Tłumaczenie księgi pt. O mówcy (Marek Tulliusz Cyceron łac. Marcus Tullius Cicero)
- Generator hasła
- Darmowa strona internetowa
- Wyszukiwarka treści na stronach Rafallepik.com
- Mapa strony Rafallepik.com
- Smoleńsk (10 Kwietnia)
- CV łac. Curriculum vitae Rafała Łepika
- Wyniki testów psychologicznych z 2008 r. Rafała Łepika
- Vipassana - Medytacja szczególnego wglądu (Rafał Łepik)
- Aforyzmy, Sentencje, Cytaty - Zbiór Rafała Łepika
- Wyniki badania testu 16 osobowości
- Artykuł na temat przydatności programu antywirusowego
Moja propozycja jest skierowana TYLKO do firm, przy czym firma NIE może być Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (Firma z o.o.). Kontynując, proponuję - całkowicie za darmow - wykonanie strony internetowej, FIRMOM, które NIE posiadają jeszcze strony. Dlatego przed proźbą o pomoc, NIE MOŻECIE wykupić doemny, najpierw proszę skierować zapytanie na adres e-mail: admin@rafallepik.com. Ja sprawdzę, czy domena, która PAŃSTWO chcą wykupić, istnieje w indeksie domen, i jeśli domena rzeczywiście NIE istnieje, przechodzę do kolejnej proźby, a mianowicie: Proszę wykupić domenę, pod którą ma funkcjonować WASZA FIRMA, w firmie hostingowej AZ.pl, przy czym (oczywiście) muszą się PAŃSTWO zarejestrować jako FIRMA. Podczas rejestracji należy - w polu, które służy do podania osoby polecającej - podać mój login: 96259. Nie spełnienie tego warunku spowoduję, iż odstąpię od wykonania darmowej strony internetowej. I ostatni warunek, domena KONIECZNIE powinna być wykupiona na 5 lat, jeśli zostanie wykupiona na mniejszą liczbę lat, również odstąpię od wykonania darmowej strony internetowej.
Jak szybko i sprawnie założyć firmę
Poniżej chronologiczny zapis poszczególnych etapów:- Urząd Miasta lub Urząd Gminy;
- Koncesje i uprawnienia zawodowe;
- Główny Urząd Statystyczny;
- Wyrobienie pieczątki;
- Założenie firmowego rachunku bankowego;
- Urząd skarbowy;
- Zakład Ubezpieczeń społecznych;
- Państwowa Inspekcja Pracy;
- Stacja sanitarno-epidemiologiczna.
Dokładniejszy opis poszczególnych działań
Urząd Miasta lub Urząd Gminy
Zasady zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej (firmy) reguluje ustawa: Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.
Najpierw trzeba zarejestrować działalność w Ewidencji Działalności Gospodarczej, prowadzonej przez Urząd Gminy lub Miasta, właściwy dla miejsca stałego zamieszkania, poprzez formularz zgłoszenia, w którym trzeba podać:
- Nazwę firmy;
- Imię Nazwisko wraz z nr PESEL;
- Adres stałego pobytu;
- Adres siedziby firmy;
- Określić rodzaj działalności PKD (Polską Klasyfikacją Działalności; 4 cyfry, 1 litera i opis);
- Datę rozpoczęcia działalności.
W tym urzędzie potrzebny będzie jeszcze - do wglądu - dowód osobisty, i 100 zł by opłacić wpis. Jeśli działalność jest w formie spółki cywilnej, każdy ze wspólników musi samodzielnie uzyskać wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Urząd ma 14 dni na wydanie zaświadczenia.
Koncesja i uprawnienia zawodowe
Musisz pamiętać, że niektóre rodzaje działalności wymagają posiadania koncesji, np. dla osób chcących prowadzić działalność taką, jak prowadzenie aptek, praktyk lekarskich, praktyk w zawodach prawniczych, biur rachunkowych, pośrednictwa nieruchomości, wymagane jest posiadanie odpowiednich uprawnień zawodowych. Pełna lista w ustawie.
Główny Urząd Statystyczny
W ciągu 14 dni od wpisania firmy do ewidencji działalności gospodarczej, należy udać się do właściwego dla siedziby firmy urzędu GUS, by uzyskać nr REGON, poprzez wypełnienie wniosku RG-1, podając we wniosku:
- Nazwę firmy;
- Adres, nr telefonu;
- Formę prawno-organizacyjną: osoba fizyczna lub spółka cywilna (s.c.);
- Stan aktywności prawnej i ekonomiczne;
- Rodzaj przeważającej działalności wg PKD.
W wyniku wpisu do rejestru, otrzymujesz zaświadczenie o nadanym numerze identyfikacyjnym REGON i masz obowiązek okazywania tego zaświadczenia na żądanie instytucji i innych podmiotów gospodarczych. Okres oczekiwania na nadanie numeru REGON wynosi do 7 dni. Złożenie wniosku i nadanie identyfikatora REGON jest bezpłatne. By uzyskać identyfikator, potrzebny będzie wypełniony wniosek RG-1, dowód osobisty i oryginał Zaświadczenia o Wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej (kopię ostatniego się pozostawia).
Pieczątka
Pieczątka firmowa powinna zawierać (przynajmniej):
- Pełna nazwa firmy;
- Adres siedziby firmy;
- REGON.
Warto dodać również NIP, dlatego warto wstrzymać się z wyrobieniem pieczątki do jego nadania. Pieczątkę można wyrobić i przez Internet np. tu: https://swiatpieczatek.com/.
Zakładanie rachunku bankowego firmy
Rachunek w banku potrzebny jest firmie zawsze w wypadku, gdy:
- stroną transakcji, z której wynika płatność, jest inny przedsiębiorca;
- jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza równowartość 15 000 euro przeliczonych na złote według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dokonano transakcji.
Rachunek jest potrzebny, gdy przedsiębiorca jest członkiem spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej.
Rachunek potrzebny zawsze jest, gdy Przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarczą w zakresie wykonywania i pośrednictwa w realizowaniu przekazów pieniężnych w obrocie zagranicznym (stosuje się tu przepisy art. 63g i art. 111 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665, z późn.zm.1)).
O założeniu firmowego rachunku bankowego należy poinformować Urząd Skarbowy na druku rejestracyjnym NIP-1.
Do założenia rachunku bankowego wymagane są następujące dokumenty:
- Dowód osobisty;
- Oryginał (do wglądu) i kopia Zaświadczenia o Wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej;
- Oryginał (do wglądu) i kopia dokumentu nadania numeru REGON;
- Niektóre banki wymagają podstemplowania umowy pieczątką firmową.
Urząd Skarbowy
Składa się w nim druk NPI-1, załączając uwierzytelnione lub urzędowo poświadczone kopie:
- Zaświadczenia o Wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej;
- Dokumentu uprawniającego do korzystania z nieruchomości, na terenie której znajduje się siedziba (np. umowa najmu, akt własności);
- Zaświadczenia o numerze identyfikacyjnym REGON.
Uwaga: Prywatny numer NIP osoby fizycznej staje się w momencie prowadzenia działalności numerem NIP firmy.
Jeżeli NIP jeszcze nie został Ci nadany przez urząd skarbowy, do składanej dokumentacji musisz dołączyć wypełniony druk NIP-4.
Przy składaniu wniosku trzeba wybrać formę opodatkowania podatkiem dochodowym. Czy będzie to: karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany, księga przychodów i rozchodów.
Decyzję twoją regulują ustawy:
- Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych;
- Ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne;
- Ustawa z dnia 18 listopada 2004 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw.
Zgłoszenie rejestracyjne VAT
W urzędzie skarbowym musisz zdeklarować, czy płatnikiem podatku VAT. Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą z definicji są zwolnione z rozliczania tego podatku (tzw. zwolnienie podmiotowe). Zwolnienie kończy się, gdy Twój obrót przekroczy w roku podatkowym ustalony próg, a jeżeli rozpoczynasz działalność w trakcie roku to próg ten jest wyliczany w odpowiedniej proporcji. Zgłoszenie, że chcesz być płatnikiem VAT, składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia sprzedaży towarów lub świadczenia usług objętych VAT, na druku VAT-R (tz. zgłoszenie rejestracyjne w zakresie podatku od towarów i usług), i ponieść stosowną opłatę. Urząd potwierdza zgłoszenie, wydając decyzję administracyjną (VAT-5).
Osoba planująca prowadzenie transakcji handlowych z kontrahentami z innych państw Unii Europejskiej, składa dodatkowo deklaracje podatnika VAT-UE. W tym celu trzeba wypełnić druk VAT-R/UE. Zgłoszenie to jest bezpłatne, urząd potwierdza rejestrację na druku VAT-SUE, a podatnik otrzymuje tzw. numer NIP-UE.
Uwaga! Formularze VAT-R i VAT-R/UE składa się łącznie.
Księgowość
Musisz zdecydować, czy prowadzisz księgować samodzielnie, czy zatrudniasz osobę na to stanowisko lub firmę usługową. Błędy w księgowości zawsze są Twoimi błędami, gdyż nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności. Od odpowiedzialności nie zwalniają również błędy biura rachunkowego, ponieważ dokumenty zatwierdzasz własnym podpisem i pieczątką firmy.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)
Do 7 dni od rozpoczęcia działalności gospodarczej zgłosić musisz ten fakt do ZUS. Zaś na zgłoszenie do ZUS pracowników i osób współpracujące masz do 7 dni od dnia przyjęcia do pracy lub rozpoczęcia współpracy. Firmę zgłaszasz na formularz ZFA (zgłoszenie płatnika składek - osoby fizycznej). W przypadku, gdy prowadzenie firmy jest Twoim jedynym zajęciem, dodatkowo wypełniasz formularz ZUA (zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego), a jeśli, oprócz prowadzenia firmy, pracujesz na pełny etat to wypełniasz ZZA (zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego). Wzory druków są dostępne na stronie: http://www.zus.pl/.Potrzebne dane:
- REGON;
- Numer wpisu do ewidencji i nazwa organu prowadzącego rejestr;
- Numer rachunku bankowego firmy;
- Imię, nazwisko, adres, PESEL, nr dokumentu tożsamości, NIP, data i miejsce urodzenia (wszystkich zgłaszanych osób);
- Zdjęcie każdej osoby, do legitymacji ubezpieczeniowej.
Państwowa Inspekcja Pracy
O każdym zatrudnionym pracowniku - musisz do 14 dni - powiadomić Państwową Inspekcję Pracy.
Stacja sanitarno-epidemiologiczna
W zależności od prowadzonej działalności, niekiedy trzeba powiadomić Stację sanitarno-epidemiologiczną (sanepid). W tym celu składa się wniosek, zawierający inwentaryzację z opisem technologicznym oraz architektoniczne plany pomieszczenia i jego dane liczbowe tj. powierzchnia, wysokość, liczba okien, dostęp do wody itd. Inspektor ma 14 dni na spodziewane odebranie lokalu i wydania postanowienia lub decyzji w sprawie odbioru. Opłata za odbiór zależy od czasu trwania oględzin.
Spis treści
Poprzez użycie spisu treści, będizesz mógł poszerzyć swoją wiedzę o niezbędne treści, które umozliwią Ci zbudowanie, bardziej adekwatnej do Twoich potrzeb, strony internetowej.
Proszę wybrać któryś z powyższych linków, by dowiedzieć się więcej...